Cesta za zdravím

13.06.2014 22:51

Cesta za zdravím

Koľkí z nás si môžu povedať, že sú úplne zdraví, že ich nič nebolí, nič netrápi ani len vyrážka alebo nejaké to kilo navyše? Pozrite sa okolo seba a odpoveď  je jasná. Málokto až nikto. Osobne úplne zdravého človeka nepoznám. Ale sú takí, ktorí sa začali o svoje zdravie zaujímať a rozhodli sa urobiť všetko, čo je v ich silách, aby boli čo najzdravší. Takých je už zopár-miliónov? Neviem, možno, a bude ich len viac a viac, spolu so mnou a verím, že aj s vami, milí priatelia. Spoločne sa vydáme na cestu za zdravím.

Začiatky nikdy nie sú ľahké a kto sa raz začal zaujímať o svoje zdravie pravdepodobne zistil, že nevie kde začať, na čo sa zamerať, aké prípravky používať, čo mu škodí a čo prospieva, na koho sa obrátiť a veľa iných vecí. Jednoducho je toho veľa a čoho je ešte viac? Ľudí. A každý človek je iný. Ale našťastie existujú určité, nazvyme ich, vzorce, ktoré platia všeobecne. Treba ich len nájsť a osvojiť si ich, ale hlavne naučiť sa počúvať svoje telo! Takže nezúfajte, ale otvorte oči a srdcia a hľadajte!

A kde teda začať? Vo svojom vnútri. Ak telo ochorie, dáva nám najavo, že niečo nie je v poriadku. Nebojte sa choroby, neliečte symptómy, ale odstráňte príčinu. Nesnažte sa s ňou bojovať, ale pochopte ju,  prijmite a hľadajte odpovede. Naše telá s nami neustále komunikujú, len my sme prestali počúvať.

Podľa skúseností doktora Roberta S. Morsa je 99% symptómov ochorení spôsobených genetickým oslabením, toxicitou a prekyslením. A k tomu pridajme ešte naše myšlienky, emócie a stres. Všetko sa vzájomne ovplyvňuje a na seba pôsobí. Veď ako sa aj hovorí: V zdravom tele, zdravý duch!

A viete čo? Naše telo je úžasný nástroj a vie prekvapiť! Ak mu vytvoríme vhodné podmienky a nebudeme brániť, dokáže sa samo vyliečiť a zregenerovať. Pozrite sa napríklad na také popáleniny, zlomeniny alebo obyčajné porezania- ako sa koža zregeneruje, kosti sa zrastú a rany zacelia. A tým to ani zďaleka nekončí, o čom svedčí aj tento úryvok z jednej knihy* od vyššie uvedeného autora:

 Můj první těžký případ byla čtyřiatřicetiletá žena s poraněním páteře mezi třetím a čtvrtým krčním obratlem. Při úrazu došlo k úplnému přeražení páteře. Tehdy jí bylo dvanáct let a od té doby mohla pohybovat pouze hlavou. Trpěla nesmírnými bolestmi a křečemi. Po jedenácti měsících u nás na klinice mi tato mladá dáma, která se předtím pohybovala na vozíku ovládaném jazykem, mohla potřást rukou a zvednout každou nohu, kolikrát jsem chtěl. Nyní byla rovněž schopna „cítit" celé svoje tělo.

Naše telo dokáže opraviť aj poškodené nervy! Koľko je ľudí na svete, ktorí sa prirodzenou cestou vyliečili z rôznych ochorení?! Či z rakoviny, cukrovky, rôznych ochorení kĺbov a kostí, zápalov, alergií, ľudia, čo im lekári dávali niekoľko mesiacov, či dokonca dní, života, koľko je takých? Naozaj veľa! Len treba hľadať a inšpirovať sa nimi. Vo väčšine prípadov nikdy nie je neskoro!

Na život v tejto realite potrebujeme fyzické telo. Slúži nám ako dopravný prostriedok, bez neho sa nepohneme. A presne tak ako sa staráme o naše autá (pokiaľ ich máme), by sme sa mali starať aj o naše telo. Ba dokonca lepšie! Pravidelná údržba, kontrola, výmena, čistenie a neustále dopĺňanie paliva. A samozrejme doň nedávame, čo nepatrí, čo sa o našich telách povedať nedá. Koľko chemikálií sa nachádza v našich domácnostiach, kozmetike, oblečení, vo vzduchu aj vode a v potravinách? Keď si toto človek uvedomí, až mu zle príde v akom svete to žije. Je len na nás, čo si vyberieme a ako naložíme so svojím životom. Vybrali sme si žiť tu a teraz a v  každej sekunde si vytvárame svoju realitu. Sme tvorcami, nie obeťami! Sme tvorcami svojich životov! A čím skôr si toto uvedomíme a preberieme zodpovednosť za svoje konania, tým skôr budeme šťastnejší, pokojnejší, zdravší...tím skôr začneme skutočne žiť!

V ďalších článkoch  by som sa s vami chcela podeliť o rôzne informácie a skúsenosti z  oblastí súvisejúcich so zdravím. Napríklad o toľko spomínanej očiste, o rôznych systémoch tela a ich podpore, niečo o potravinách a strave, o bylinkách, o prekyslení a o všeličom inom, čo mi príde pod ruku. Tiež vás chcem vyzvať, aby ste sa s nami podelili o vaše skúsenosti. Ak máte niečo zaujímavé, akýkoľvek postreh, domáci recept- napríklad na kašeľ, čokoľvek, napíšte nám. Píšte, píšte a píšte.

Zuzanah

 

*ZÁZRAČNÁ DETOXIKACE -Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci

Robert S. Morse (2004)