Myslím, teda som...som čo si myslím...?

13.06.2014 22:52

Myslím, teda som...som čo si myslím...?

Pred pár dňami sme sa s jedným známym zamysleli na tému voda. Po dopití poháru vody povedal:  „Voda...  Aká užasná vec! Varením sa mení na paru, mrazením na ľad  a v „normále“ je v tekutá. A kto vie čo ešte dokáže, len my o tom nevieme.“ Presne si už nepamätám, čo všetko sme rozobrali (bolo toho viac, napr. aj to, že pijeme vodu, ktorú pili aj dinosauri, pretože obsah vody na planéte je stále ten istý-ona len cirkuluje), no mňa nadchla táto úvaha:

Dr. Masaru Emoto (jap. 江本勝 – Emoto Masaru; * 22. júl 1943, Jokohama, Japonsko) je japonský autor známy svojim kontroverzným tvrdením, podľa ktorého keď sú ľudské myšlienky nasmerované na vodu pred tým ako je zmrazená, fotografie výsledných ľadových kryštálov budú buď krásné alebo odporné v závislosti od toho, či myšlienky boli pozitívne alebo negatívne. Masaru Emoto tvrdí, že toto môže byť dosiahnuté modlitbou, hudbou alebo priložením napísaných slov na nádobu s vodou.“ (https://sk.wikipedia.org/wiki/Masaru_Emoto)

Voda teda reaguje na myšlienky, vibrácie, informácie, energie..., ktoré sú v jej blízkosti. Či tomu veríte alebo nie je len na vás. Ale čo ak?

 Naše telo je tvorené zhruba zo 70% vodou. Každá bunka je ňou obklopená alebo zásobovaná. S vodou prijímame aj informácie obsiahnuté v nej a tiež svojím vnútorným vyžarovaním (myšlienky, emócie, energie, nálady, ...) vplývame na vodu v nás.   Čiže v konečnom dôsledku vplývame na bunky tvoriace naše telá. Tiež to s čím sa denno-denne stretávame pôsobí na našu vodu. Ľudia v našej blízskosti, zvieratá, rastliny, kamene - celkovo príroda a čokoľvek, čo si pod tým predstavíte, videné i nášmu zraku skryté a tiež jedlo, televízia, filmy, hudba, knihy, počítače,... Jednoducho energia vyžarujúca z okolitého sveta. Vonkajší svet si prinášame do vnútorného. A náš vnútorný svet-naše myšlienky, emócie...-vplýva, ba priam tvorí náš vonkajší svet:

Myslím, teda som...som čo si myslím...?

Pri tomto zamyslení, prečo teda míňať myslenie-energiu na „nepekné-zlé“ veci? Prečo sa obklopovať tým „škaredým“-strachom, hnevom, nenávisťou, násilým, smútkom...(Napríklad aj také správy v televízii. Nič pekného tam nedájdete a keď aj, tak len veľmi málinko. Samé katastrofy, kríza, znásilnenia, únosy, vraždy a neviem čo všetko ešte. ) Čo tak myslieť na to „pekné“- na niečo veselé, príjemné, plné lásky, uzdravenia, myslieť na milovanú osobu, na tých, ktorí nám vytvárajú úsmev na tvári... A čo tak povedať priamo tej vode v nás aká je úžasne krásna, zdravá, šťastná,...čokoľvek, čím si prajete byť? Meditáciou, predstavami, pozitívnymi afirmáciami, modlitbami, dobrou náladou,  spevom, tancom, láskou, úsmevom...čímkoľvek, čo vyhovuje práve Vám. A čo tak vyslať tieto informácie aj vode, ktorú prijímame v nápojoch (čajoch, ďžúsoch, káve, minerálke, alebo len čistej vode) a v jedle alebo keď sa sprchujeme, či kúpeme, varíme alebo pripravujeme nejaké to občerstvenie pre seba alebo druhých? Takto „nabitá“ voda sa dostane do nášho tela a splynie s vodou, ktorá sa v ňom už nachádza. A čím viac bude tej „krajšej“, tým krajšími budeme aj my. Čo mi pripomína to, čo sa hovorí:

Sme tým, čo jeme...?

A čo ak aj vzduch a priestor (energia) okolo nás takto funguje, reaguje na naše vnútorné pochody? Čo by toto znamenalo? Že svojím myslením ovplyvňujeme aj svet okolo nás? Že myslením tvoríme svoju vlastnú realitu? Čo ak?

Myslím, teda tvorím...?

Odpoveďe na tieto otázky ponechávam len a len na Vás. Pretože iba na Vás zaleží čomu naozaj veríte.

Zuzanah