O čakrách

Čakra znamená v sanskrite disk alebo koleso. Čakry sú energetické centrá a slúžia v systéme energií človeka ako prijímacie stanice, transformátory a rozdelovače prány, energií rôznych frekvencií a informácií, ktoré sú mimo rozsah našich zmyslov. Prijímajú životnú energiu z vibračných polí, zo svojho okolia, z vesmíru a rôznych zdrojov, ktorú potom transfromujú  do frekvencií potrebných k udržovaniu a rozvoju najrôznejších oblastí ľudskej bytosti. Sú bránami, ktoré nás spájajú s neohraničeným svetom jemnejších energií. Okrem toho energiu vyžarujú do okolia a menia tak jeho atmosféru. Čakrami môžeme vyžarovať liečivé vibrácie rovnako ako vedomé či nevedomé posolstvá a ovplyvňovať tak ľudí, situácie a hmotu v pozitívnom aj negatívnom zmysle. 

Čakry sú anatomicky zoradené pozdĺž chrbtice a miechy a energia v nich rotuje v špirále ako u kruhového ohňostroja. Čakry si môžeme predstaviť tiež ako kvety s veľkým počtom okvetných lístkov, ktoré sa otvárajú von z tela z predu aj zo zadu. Všetky sú spojené energetickým kanálom, cez ktorý prúdi energia a vzájomne sa ovplyvňujú.

Niektoré staré texty uvádzajú 88 000 čakier nachádzajúcich sa v energetickom systéme človeka. Menšie centrá sú rozmiestnené po celom tele, napr. v kolenách, na rukách, na chodidlách, okolo uší a pod., ale najznámejších je 7 hlavných čakier. Každá čakra má na starosti určitú časť tela a jej prislúchajúce orgány, žľazy, zmysly, hormóny a pod. Týmto systémom je človek v neustálej interakcii so silami a energiami, ktoré pôsobia na rôznych úrovniach bytia v jeho okolí a vesmíre. 

Čakry a teda aj orgány k nim prislúchajúce sa môžu pozitívne ovplyvňovať farbami, mantrami, cvikmi, jógou, meditáciou, chodením do prírody a inými technikami. Jednou z nich je aj terapia farebnými telovými  sviečkami.